Kto za tym stoi
Dariusz Makowski

Dariusz Makowski
właściciel, założyciel i kreator marki

Zawsze oddaje się w pełni temu co robi – działa z pasją i zaangażowaniem.

Historia i sztuka, to bliskie mu dziedziny. Skończył archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowo architekturę na Politechnice Warszawskiej. Studiował też na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ponadto pasjonuje się prawdziwym żeglarstwem morskim i tradycyjną fotografią.
Zamiłowanie do historii i tradycji nie przeszkodziło w zainteresowaniu się współczesną modą. W latach 1987-1993 zajmował się projektowaniem mody. Będąc projektantem strojów zwrócił uwagę na tkaniny żakardowe i zaczął je wykorzystywać w swoich kreacjach. Zainteresowanie dawnymi technikami wytwórczymi (m.in. tkanie techniką żakardową) przerodziło się w życiowe zajęcie.
Dowiedz się więcej...

Dariusz Makowski, właściciel Manufaktury Królewskiej, jest adoratorem i propagatorem piękna przedmiotów wykonanych ręcznie.

Zdzisława Przetacka

Zdzisława Przetacka
dyrektor zarządzająca

W życiu kieruje się intuicją i potrzebą realizacji zawodowych w zgodzie z sobą – wtedy wyzwala pełnię energii i zaangażowania.

Poszukuje równowagi we wszystkim czym się zajmuje. Choć ma w swoim dorobku wieloletnią pracę w korporacji i zarządzanie strukturami sprzedażowymi, gdzie czasem trudno o balans, to gdy zachowanie swojej tożsamości było zagrożone, podjęła decyzję o zmianie sposobu życia i pracy. Taką możliwość dała praca oparta o własne pasje, z poszanowaniem dla natury, tradycji i ponadczasowego piękna.
Dowiedz się więcej...

Teraz kreuje nową odsłonę tego niepowtarzalnego miejsca. Chce stworzyć przestrzeń przyciągającą ludzi z pasją, poszukujących, jak ona, indywidualnego stylu i równowagi w aktywnym życiu. Miejsca dla ludzi z potrzebą kreacji i otwartych na ponadczasowe piękno, nie tylko tkaniny.

TKALNIA ART PLACE – to nowy projekt w działalności Manufaktury Królewskiej. Powstaje przy aktywnym współdziałaniu naszych Partnerów, Artystów i Klientów – naszych Przyjaciół
.

Zapraszamy, to miejsce także dla Ciebie!
Partnerzy
Naszymi Partnerami są przede wszystkim nasi Gości i Klienci. Wasze zainteresowanie daje nam energię do działania.

Naszym strategicznym partnerem jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, dzięki któremu Manufaktura Królewska ma swoją siedzibę właśnie na terenie Parku Łazienek Królewskich. Dzisiaj Manufaktura Królewska działa tu w wyjątkowo życzliwej atmosferze stworzonej przez obecną Dyrekcję Muzeum.

Na stałe współpracujemy z artystami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – scenograf - Dorotą Kołodyńską i dziekanem - Pawłem Dobrzyckim.

Na istnienie i rozwój Manufaktury Królewskiej miało wpływ wielu ludzi i instytucji. W najtrudniejszych chwilach, których nie brakowało w historii Manufaktury, na szczęście zawsze pojawiali się ludzie, dla których ważne było, aby to wyjątkowe miejsce mogło dalej funkcjonować.
Wspierali nas na różne sposoby. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Dowiedz się więcej...

Zabytkowa tkalnia w Łazienkach Królewskich cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Turyści z kraju i z zagranicy wizytę w Manufakturze umieszczają na trasie swoich wycieczek po stolicy.

Manufaktura

Manufakturę odwiedziły tak znamienite osobistości, jak:
Jej Wysokość Królowa Hiszpanii Zofia, która wraz z Panią Jolantą Kwaśniewską – małżonką Prezydenta RP przecinały uroczyście wstęgę z okazji otwarcia Manufaktury w nowej siedzibie w Łazienkach Królewskich.

Dowiedz się więcej...

W 2001 roku honorowym gościem był w Manufakturze również wybitny fotograf Edward Hartwig, na wernisażu otwierającym tu wystawę jego ostatnich dzieł.