Oferta
Manufaktura Królewska to zespół kilku manufaktur wytwarzających unikatowe oryginalne produkty przy wykorzystaniu starych, ręcznych technik wytwórczych w oparciu o historyczne wzornictwo.

Gotowe wyroby powstające w Manufakturze są znakomitym ekskluzywnym prezentem – może to być prezent z Polski, prezent ślubny, prezent biznesowy i na różne inne okoliczności – sprawiają, że ofiarowujemy naprawdę oryginalny i niepowtarzalny upominek, pozwalając obdarowanemu poczuć się wyjątkowo.

W Manufakturach Tkackich wykonujemy tkaniny w oparciu o naturalne surowce (len, jedwab, wełna, bawełna, miedź) w różnych stylach i na różne okoliczności.

Proponujemy wielkiej urody różnorodne tkaniny i gotowe wyroby:
 • do dekoracji stołów (obrusy, bieżniki, serwety)
 • do dekoracji ścian i podłóg (makaty, kilimy, pasy kontuszowe, gobeliny, dywany)
 • do dekoracji okien i drzwi (zasłony, kotary, tkaniny na rolety)
 • do dekoracji sof, kanap, łóżek ( narzuty, dekoracje na narzuty, poduszki)
 • tkaniny historyczne
 • oraz tkaniny wykonywane na indywidualne zamówienia (dobór wzoru i kolorystyki) do kreacji projektów mody, scenografii, aranżacji wnętrz
Utkane tradycyjną techniką materiały znakomicie pasują do klasycznych wnętrz dworkowych, do rezydencji, wiejskich domów realizowanych w różnych stylach, siedlisk, pensjonatów. Sprawdzają się i dodają smaku także nowoczesnym apartamentom wprowadzając zaskakujący element do minimalistycznych wnętrz, bądź ocieplają otwarte przestrzenie loftów.
Zróżnicowane, niemożliwe do uzyskania za pomocą nowoczesnych technologii, tkaniny są wykorzystywane do tworzenia unikatowych kolekcji.


W Manufakturze Pierników powstają wyjątkowe dekoracje z ciasta piernikowego w oparciu o dawne techniki wytwarzania z wykorzystaniem oryginalnych historycznych wzorów.

Proponujemy pierniki o niepowtarzalnym charakterze – różnej wielkości, pojedyncze i w zestawach specjalnie oprawionych:
 • do powieszenia (na ścianie, w oknie, na choince…)
 • do postawienia (na biurku, komodzie, regale…)
 • z dedykacją ( na zamówienie)
 • pierniki wykonane na indywidualne zamówienia (wzory historyczne, herby, godła, loga, inicjały…)
Wszystkie wyroby powstające w Manufakturze Królewskiej mają swój unikatowy styl i duszę oraz urok ręcznego wykonania.

ZAPRASZAMY – z nami zrealizujesz własne oryginalne pomysły i wykreujesz osobisty styl.

Do współpracy zapraszamy także projektantów wnętrz, projektantów mody, scenografów, fotografów…
Zamawianie
Manufaktura – Tkalnia, Sklep i Galeria – zlokalizowane są w samym sercu Warszawy, w Parku w Łazienkach Królewskich, przy alei zwanej Drogą Królewską -. zajmujemy hale Wielkiej Szklarni (wjazd od ul. Parkowej na parking restauracji Belvedere lub wejście od strony Parku.

Nasze wyroby są dostępne na miejscu w Galerii Manufaktury Królewskiej.
Tutaj można wybrać gotowy produkt z naszej bogatej oferty, jak również zapoznać się z innymi wzorami i możliwościami produkcyjnymi manufaktur.

Zamówienia można dokonać na miejscu, mailowo lub telefonicznie, opisując i uzgadniając wygląd, parametry i rodzaj produktu, na podstawie przykładów wzorów zamieszczonych na naszej stronie internetowej, w dziale GALERIA.

Z uwagi na niepowtarzalność wyrobów zamówienia mają indywidualny charakter. Dane do dokonania zamówienia znajdują się w zakładce KONTAKT.

Pierniki dekoracyjne można zamówić na podstawie zamieszczonych w Galerii wzorów lub dostarczyć/ uzgodnić projekt indywidualny, spersonalizowany, z dedykacją, itp.

Nasz Klient, dokonując indywidualnego zamówienia tkanin, może dobrać odpowiednią dla siebie kolorystykę, wzornictwo oraz charakter tkaniny.

Przy wykonywaniu tkanin na krosnach jesteśmy ograniczeni parametrami technicznymi tych urządzeń:
 • tkaniny na obrusy cienkie mogą mieć maksymalnie 155/160 cm szerokości (długość dowolna, również mniejsza niż 155cm)
 • tkaniny na obrusy grubo tkane, makaty, kotary, narzuty i inne z jednego pasa materiału mogą mieć maksymalną szerokość 175cm (długość dowolna)
 • kilimy, gobeliny, chodniki, dywany w zależności od wzoru maksymalnie mogą mieć 180/200cm szerokości
 • pasy kontuszowe mają znormalizowaną szerokość 36/37cm – długość wg zamówienia
Tkaniny zazwyczaj wykończone są frędzlami o różnej długości i zróżnicowanym splocie. Na indywidualne zamówienie jest możliwość (po uzgodnieniu warunków) innego wykończenia lub pozostawienia tego elementu w gestii Klienta.

Potwierdzeniem zamówienia jest wpłata zaliczki w wysokości minimum 30% wartości zamówienia. Do ceny zamówienia doliczamy koszt przesyłki/dostarczenia towaru w przypadku innego niż własny odbiór Klienta. Przy wyjątkowo zindywidualizowanej ofercie (specjalne przędze, faktura tkaniny, nietypowa kolorystyka lub wielkość, naszycia, inicjały, inna personalizacja, itp.) warunki zamówienia i zaliczki ustalane są indywidualnie.