O Manufakturze
Zapraszamy do miejsca pełnego pomysłów i inspiracji dla Twojego wnętrza – Twojego domu i stylu życia.

Manufaktura, to miejsce wyjątkowe, inne niż wszystkie. Miejsce, gdzie spotyka się historia z dniem dzisiejszym.

Tu w autentycznej historycznej atmosferze, na prawdziwych drewnianych zabytkowych krosnach dzisiaj wciąż powstają unikatowe, ręcznie wykonywane tkaniny do aranżacji wnętrz, projektowania mody i realizacji filmowo teatralnych…

Manufaktura Manufaktura

W Manufakturze powstają oryginalne ręcznie tkane żakardy (z wykorzystaniem starej, opracowanej w 1803 roku, techniki tkackiej) oraz kilimy i gobeliny (wg wzorów uznanych polskich artystów i historycznych stylizacji).
Wykonujemy m.in. gotowe niepowtarzalne tkaniny do dekoracji stołów, ścian, podłóg, okien i drzwi oraz na łóżka, sofy i fotele. Realizujemy także indywidualne zamówienia naszych Klientów.
 
W Manufakturze z pasją oddajemy się sztuce tworzenia tkaniny dla Twojego oryginalnego wnętrza. Przygotowujemy tkaniny o wyjątkowym charakterze, zróżnicowanej stylistyce i wielobarwnej kolorystyce pozwalającej każdemu wykreować swój osobisty, jedyny w swoim rodzaju styl. To styl, który pokochasz!

* * * * *

Manufaktura Królewska to zabytkowy, jedyny w Europie, warsztat tkacki pracujących drewnianych krosien żakardowych oraz krosien kilimowych i gobelinowych, a jednocześnie Galeria i Sklep, gdzie dostępne są oferowane przez nas tkaniny.
Działa tu również Manufaktura Pierników wytwarzająca dekoracyjne pierniki w oparciu o oryginalne stare wzory i techniki wytwórcze.

Manufaktura

Manufaktura – Tkalnia, Sklep i Galeria – zlokalizowane są w samym sercu Warszawy, w Łazienkach Królewskich, przy alei zwanej Drogą Królewską. Zajmujemy hale Wielkiej Szklarni (wjazd od ul. Parkowej na parking restauracji Belvedere).
Misja i pasja
Historia i Tradycja pozwalają nam tworzyć Piękno dzisiejszego świata.

Manufaktura Królewska jest miejscem, gdzie z pasją łączymy tradycję i piękno, kreując sztukę tkaniny dla współczesnych odbiorców.

Czerpiąc siłę z historii i tradycji, szanując i akceptując różnorodne upodobania i gusty innych, pomagamy Naszym Klientom uwolnić potencjał i twórcze możliwości w stworzeniu niepowtarzalnych kreacji w ich wnętrzach.

* * * * *

W czasach dynamicznych zmian i szalonego tempa życia pragniemy dzielić się z Wami naszą misją świadomego budowania otaczającej nas rzeczywistości.

Manufaktura

W Manufakturze, tu gdzie czas się zatrzymał, łatwiej można przystanąć w biegu, poczuć to miejsce i jego wibracje, pozbierać własne myśli i otworzyć na pozytywne refleksje. W otoczeniu majestatycznych ale doskonale prostych i pięknych drewnianych krosien i kunsztu ręcznej pracy można poczuć związek naszej egzystencji z codziennymi czynnościami, a przez to zrozumieć ideę pełniejszego, świadomego życia i potrzebę kreowania własnej osobistej przestrzeni.

Manufaktura

Wnętrza i stroje określają bowiem naszą osobowość i tożsamość.

Pozwól sobie na wolność wyboru i własną kreację.

Dołącz do grona pasjonatów tworzenia indywidualnego stylu!